TRYCHOLOGIA

Trychologia to skuteczny sposób na rozwiązanie problemów z włosami. W naszym studio oferujemy szeroki wachlarz indywidualnie dobranych zabiegów z zakresu trychologii, które skutecznie:

 • hamują wypadanie włosów,
 • regenerują cebulki włosów,
 • wspomagają odrost włosów,
 • leczą schorzenia tj. łojotokowe zapalenie skóry, łupież, łuszczyce, łysienia itp.

CO TO JEST TRYCHOLOGIA ?

Trychologia jest specjalizacją wprowadzoną do sektora pielęgnacji włosów i diagnozowania leczenia schorzeń skóry głowy. Proponuje rozwiązania odwracające i spowalniające proces wypadania włosów. W tej chwili obserwujemy wzrost przypadków wypadania włosów oraz miniaturyzacji cebulki włosa. Trychologia pomaga we wszystkich przypadkach wypadania włosów, łysienia i innych dolegliwościach. Należy jednak pamiętać, że jest to proces kilkumiesięczny. W przypadku gdy chcemy uzyskać efekt natychmiastowy, to rozwiązaniem jest zagęszczenie włosów.

Przyczyn nieprawidłowego stanu skóry głowy, wypadania włosów oraz różnych schorzeń jest wiele. Może to być zarówno zła gospodarka hormonalna, osłabienie organizmu, pasożyty, drożdże, choroby ogólnoustrojowe, niewłaściwe dieta, nerwice, jak również zanieczyszczenie środowiska czy też przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych.

Leczenie trychologiczne zaczyna się od wnikliwej konsultacji i zbadania stanu skóry głowy pacjenta za pomocą mikrokamery. Badanie to pozwala ocenić w jakim stanie są włosy i skóra głowy oraz jak dobrać kurację do potrzeb i problemu danej osoby. Następnie proponowana jest specjalistyczna kuracja indywidualnie dobrana do potrzeb i problemu pacjenta.

Do kuracji trychologicznej stosowane są innowacyjne, naturalne preparaty bogate w witaminy, minerały i proteiny. Posiadają między innymi właściwości stabilizujące, poprawiające krązenie, odżywcze, oczyszczające, dotleniające, nawilżające, pobudzające wzrost włosów, grzybobójcze, bakteriobójcze, przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, zabliźniające itp.

RODZAJE SCHORZEŃ, KTÓRE LECZYMY

 • Odwodnienie skóry
 • Wypadanie włosów
 • Ubytki
 • Łupież
 • Łojotokowe zapalenie skóry
 • Łuszczyca
 • Łojotok, Przetłuszczanie
 • Łysienie: androgenowe, telegenowe (w tym plackowate, mechaniczne, bliznowate, poporodowe)

PREPARATY I ZABIEGI

Do zabiegów trychologicznych stosujemy wysokiej jakości specjalistyczne preparaty firmy Kapyderm i STOP&GROW firmy Hairdreams.

KAPYDERM

Trychologia/Kapyderm

Trychologiczne produkty Kapyderm to innowacyjne preparaty oparte wyłącznie na naturalnych składnikach odżywczych i budulcowych, zapewniają odpowiednie wchłanianie i szybkie rezultaty. Skierowane do leczenia schorzeń skóry głowy i włosów, stymulujące ich wzrost, regenerację oraz przywracające prawidłowe krążenie a także przyśpieszające ich szybszy wzrost. Nie powodują podrażnień ani efektów ubocznych. Charakteryzuje je wysoka skuteczność terapeutyczna.
Preparaty przy odpowiednim stosowaniu, głęboko penetrują skórę głowy do brodawek włosów, dogłębnie je odżywiając. Szybko przywracają odpowiedni płaszcz hydrolipidowy oraz właściwe pH skóry głowy. Wysoka moc składników odżywczych oraz aktywnych powoduje prawidłowy wzrost włosów i stają się one mocniejsze oraz zdrowsze.

W całej gamie produktów są : 4 rodzaje ampułek, szampony do różnych rodzajów włosów i adresujące różne problemy z włosami, toniki i wspomagające kurację zestawy witamin. Rodzaje preparatów i sposób przeprowadzenia kuracji jest dobierany indywidualnie przez specjalistę trychologa. Kurację rozpoczyna się w gabinecie,a kontynuuje w domu używając preparatów ściśle według zaleceń trychologa. Wszystkie preparaty są do nabycia w naszym Studio.

STOP & GROW Firmy Hairdreams

Produkty na wypadanie włosów Stop&Grow firmy Hairdreams

StopandGrow

STOP&GROW jak sama nazwa mówi, powstrzymuje wypadanie włosów i pobudza ich odrost. W 2015 roku firma Haidreams opatentowała rewolucyjne odkrycie-nową substancję czynną przeciw wypadaniu włosów-kompleks PHT i efekt Booster, które powodują, że w ciągu 3 miesięcy rośnie do 23% więcej włosów. Aktywna mieszanka ma efekt pobudzający „śpiące” korzenie włosów.

Wypadanie włosów oznacza, że aktywne wcześniej korzenie włosów przechodzą w fazę spoczynku, czyli „zasypiają” i nie produkują żadnych nowych włosów. „Kompleks PHT” hamuje działanie DHT, pobudza podział komórek i powoduje,że „śpiące” korzenie włosów budzą się i rozpoczynają ponownie produkcję nowych, zdrowych włosów. Skuteczność tego środka została naukowo sprawdzona i potwierdzona na Uniwersytecie w Lubece.

Najważniejszą częścią składową produktów STOP&GROW jest eliksir PHT – wysoko skoncentrowane serum z kompleksem substancji czynnej PHT, które jest dokładnie nanoszone przy pomocy specjalnego aplikatora na właściwe miejsce na skórze głowy. Aplikator posiada 2 komory, w których osobno znajdują się koncentrat substancji czynnych z fitohormonów i kolagenu oraz aktywująca dawka tauryny. W celu uzyskania optymalnego działania te dwa składniki zostają wymieszane ze sobą krótko przed zastosowaniem.

Jako kuracja uzupełniająca dostępne są: PHT koncentrat (do długotrwałego stosowania przeciwko wypadaniu włosów); tonik PHT do skóry głowy (jako środek zapobiegawczy i przy pierwszych oznakach wypadania włosów), spray PHT (dodający włosom objętości, idealny do stylizacji fryzury) oraz szampon-pianka PHT (czyszczący i wzmacniający oraz dodający objętości). STOP&GROW powoduje wzrost produktywności korzeni włosów, włosy rosną szybciej i zwiększa się ich średnica.

Na początku każdej terapii następuje gruntowna analiza włosów oraz skóry głowy, przeprowadzona przez naszego przeszkolonego przez Hairdreams eksperta. Na tej podstawie ustala się optymalny program terapii na danego klienta. Składa się ona zwykle z intensywnych zabiegów w studio, połączonych z samodzielnym stosowaniem w domu.W dmou należy używać preparatów ściśle według zaleceń trychologa. Wszystkie produkty są do nabycia w naszym studio.